Naudinga informacija

Muitinės taisyklės Norvegijoje

 

Turbūt vis dažniau daugelis lietuvių keliauja maršrutu Lietuva-Norvegija. Tačiau ne tik žmonės, bet ir siuntos į Norvegiją keliauja dar dažniau. Todėl daugeliui yra aktualu kiek pinigų galima vežtis, kokie yra draudžiami daiktai, ar kiek maisto su savimi galima pasiimti. Taip pat kiek galima su savimi turėti alkoholio ir cigarečių. Mes nuolat vežame į Norvegiją siuntinius, siuntas, krovinius ir keleivius, todėl dažnai susiduriame su klausimais kiek ko galima įsivežti. Tai atsakymus į šiuos klausimus galite rasti žemiau. Atminkite, kad ruošiamos siuntos Į Norvegija turi taip pat neturėti draudžiamų daiktų.

Kaip žinome Norvegija nėra Europos Sąjungos šalis, todėl reikia nepamiršti, kad čia galioja kitokios taisyklės. Važiuodami į Norvegiją galite turėti ne daugiau kaip 25 000 NOK  grynų pinigų. Taip pat jei vežate kokių nors prekių, kurias planuojate parduoti Norvegijoje, jų suma neturėtų būti kaip 6000 NOK.

Raudona ar Žalia juosta?

Beveik visuose muitinės įėjimuose jūs rasite RAUDONAS ir ŽALIAS linijas. Kai einate pro raudonas juostas, jūs automatiškai nurodote, kad vežate daiktus, kuriems taikomi akcizai arba reikalauja specialaus importo leidimo. Eidami pro žalią juostą jūs tarsi deklaruojate, kad su savimi turite daiktus, kuriems nereikia specialių importo leidimų ir jiems netaikomi jokie akcizai. Jei abejojate kurią juostą pasirinkite, geriau nedvejokite, o prašykite darbuotojų pagalbos.

Per žalią juostą galite eiti jei jūsų daiktai skirti ne pardavimui, o asmeniniam naudojimui ir  yra neapmuitinami, daiktai. Jūs tuos daiktus galite turėti su savimi ir parodyti juos muitinės darbuotojams

Atminkite, kad muitinės darbuotojai bet kada gali patikrinti jūsų vežamų daiktų turinį. Jūs turėsite išpakuoti ir parodyti ką vežatės lagamine.

Atleidimo nuo muitų ir akcizų tvarka

 

Jei jūs buvote išvykęs iš Norvegijos 24 valandoms, jūs galite visas prekes parsivežti atgal ir neapmokestinama suma sudaro  6000 NOK.

Jei buvote išvykęs iš šalies mažiau nei 24 valandoms, neapmokestinama daiktų suma yra 3000 NOK. Jūs negalite atgal parsivežti tabako ar alkoholio produktų, nebent jūs turite dokumentus, kad už juos sumokėjote mokesčius.

Mineralinį vandenį, šokoladą ir konditerijos gaminius galite įsivežti be jokių muito mokesčių, bet turite būti vyresnis kaip 12 metų amžiaus.

 

 

Kiek galima vežtis cigarečių į Norvegiją?

 

Kiek galima vežtis alkoholio į Norvegiją?

Neapmokestinama kvota:

Be limito iki 6000/3000 NOK sumos jūs galite įsivežti šiuos kiekius:

1 litrą alkoholinių gėrimų, kurio sudėtyje yra nuo 22% iki 60% alkoholio tūrio.

1.5 litro alkoholinių gėrimų, kurių sudėtyje yra nuo 2,5 % iki 22% alkoholio tūrio.

3 litrus   gėrimų, kurių sudėtyje yra mažiau 2,5 % alkoholio tūrio.

200 cigarečių arba 250 g. kitų tabako gaminių.

Jei norite įsivežti daugiau tuomet bus taikomi žemiau nurodyti muito mokesčiai.

 

Draudžiamos įvežti prekės:

– Narkotikai;

– Vaistai (išskyrus vaistus asmeniniam naudojimui);

– Nuodai;

– Alkoholiniai gėrimai, kurie stipresni kaip 60 %;

– Ginklai ir šaudmenys;

– Bulvės;

– Fejetverkai;

– Augalai ar jų dalys veisimui;

– Žinduoliai, paukščiai ir egzotiniai gyvūnai;

– Maisto produktai ne iš EEB Šalių.

Dėl asmeninio  automobilio naudojimo Norvegijoje.

Norvegijoje už užsienyje registruotos transporto priemonės įvežimą ir trumpalaikį naudojimą Norvegijoje mokėti mokesčių nereikia. Tik reikia atsiminti, kad šioje šalyje apsigyvenama turi būti trumpam, ne ilgiau kaip vieneriems metams. Ir transporto priemonės laikas skaičiuojamas, nuo tada kai pats savininkas atvyko į Norvegiją. Gali pasitaikyti tokių atvejų, kad savininkas atvyksta ne su savo transporto priemone , o jo priemonė įvežama vėliau. Tačiau vistiek bus skaičiuojamas nuo savininko atvykimo į Norvegiją datos.  Jei buvimo laikas nesibaigia su vieneriais metais, tuomet muitų valdybai reikalinga pateikti dėl leidimo važiuoti išdavimo. Svarbi pastaba, kad prašymą reikia pateikti, kuomet nesibaigė vienerių metų laikotarpis buvimo Norvegijoje.

 

Šaltinis: Norvegijos muitinė

Daugiau informacijos galima rasti čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *